Základná Škola s VJM - Alapiskola Lakszakállas

Hlavná 27, 946 17 Sokolce

Tavaszi zsibongó húsvétváró kézműveskedés

2016. március 23-án, a húsvéti szünet előtti szerda délután tartották meg alsó tagozatos tanulóink számára a hagyományos kézműves délutánt. A felújított iskolakonyha tágas helyszíne tökéletes helyszínt biztosított, hogy a gyerekek a pedagógusok, nyugdíjasok, szülők, iskolabarátok és a nyolcadikos lányok segítségével szebbnél szebb díszeket készíthessenek. Nyuszik, csirkék, bárányok és tojások készültek, majd ajtókopogtatók, de természetesen a hagyományos tojásfestés sem maradhatott ki a foglalkozások közül.

 

Nagyon örültünk, hogy senkit sem kellett noszogatni, hanem folyamatosan cserélődtek a tanulók az egyes asztaloknál, hiszen minden kisdiák szeretett volna az összes díszből egyet-egyet elkészíteni, és vele a családot meglepni. 

Copyright © 2014.