Katedra Matematikaverseny

A Katedra pedagógiai folyóirat által meghirdetett matematikaverseny idei, négyfordulós levelező részébe 4 tanuló kapcsolódott be:

5. osztály: Balogh Levente, Kulacs Kristóf,

6. osztály: Bajcsi Boglárka, Horváth Bálint.

A levelező fordulók végeztével, az elért pontszámok alapján mindhárom fiúversenyzőnk meghívást kapott a dunaszerdahelyi elődöntőbe. Bogi a tavalyi döntőben elért 1. díjából kifolyólag egyenesen a döntőbe került. Sajnos Bálint betegség miatt nem vett részt az elődöntőn, viszont az ötödikesek nagyon szépen szerepeltek. Kristóf az 1. helyről, Levente pedig a 3. helyről került a döntőbe.

A verseny döntőjére május 5-én került sor szintén Dunaszerdahelyen. A versenyzőknek két forduló feladatait kellett megoldani, amelyek összesítése után alakult ki a végeredmény az egyes kategóriákban. Remekül szerepeltünk, hisz Bogi a hatodikosok 1. díjasai között az 1. helyen végzett, Kristóf az ötödikesek között 1. díjas 4. helyezett, míg Levente 2. díjas 11. helyezett lett.

Mindegyiküknek nagyon gratulálunk!

Bajcsi Barnabás