Základná Škola s VJM - Alapiskola Lakszakállas

Hlavná 27, 946 17 Sokolce

Faültetés

A Szlovák Környezetvédelmi Ügynökség (SAŽP) environmentális neveléssel foglalkozó Dropie (Túzok) nevű központja október 20-án, a fák világnapja alkalmából faültetést szervezett az Alsó-Csallóközben, a Sziget Rétek Madárvédelmi Területen, melybe Lakszakállas község is beletartozik. A délelőtti órákban a SAŽP munkatársai, valamint önkéntesek fákat ültettek ki Megyercsen, Zsemlékesen, Nemesócsán, Ekelen, Szilason és Lakszakállason a réti utak mentén. Az esemény egyben szlovákiai rekordkísérletnek is számít, mivel soha ennyi önkéntes, ennyi helyszínen, egy időben még nem ültetett fát az ország történetében. Iskolánk 20 tanulóval (8. és 9. évfolyamos diákok) kapcsolódott be a rendezvénybe, melyet a szilasi és lakszakállasi önkéntesek egy közös ebéddel zártak Szilas község kultúrházában.

Copyright © 2014.