A II. világháború végének 70. évfordulóját ünnepeltük

2015 áprilisában a lakszakállasi Alapiskola pedagógusai azon tanakodtak, hogy az idei Föld napja alkalmából milyen területre is hívják fel a gyerekek figyelmét.  Úgy érezték, hogy 70 évvel a II. világháború után illő volna elgondolkozni azon, hogy a Föld egészére nézve mekkora merényletet is követett el az emberiség, méghozzá önmaga ellen, pusztítva a körülötte lévő környezetet, élő-és élettelen világot. Éppen ezért úgy döntöttek, hogy egy egész hetet szentelnek arra, hogy a tanulókat felvilágosítsák az 1939 és 1945 között történekről, illetve azok következményeiről.

A projekthét a következőképpen zajlott le:

IV.20.   történelemórák minden évfolyamban – PPT prezentáció segítségével

IV.21.   beszélgetések a rasszizmusról a nevelési tantárgyak óráin

beszélgetések:   1-3. évfolyam: Lelkes Béla lakszakállasi nyugdíjassal a háborús                                                                    évekről

4-9. évfolyam: Kosár Gyula volt munkatáboros túlélővel

IV.22.   rajzok, plakátok, transzparensek készítése a békéről

IV.23.   filmvetítés az 5-9. évfolyamnak a holokausztról

(A zongorista, Sorstalanság, Schindler listája, A csíkos pizsamás fiú)

IV.24.   projekthét értékelése, békefelvonulás, kívánságlampionok felengedése,

történelmi előadás a csallóközi holokausztról Varga László nyugalmazott tanárral